0

14.36: Úterní rychlovky

Dnes opravdu jen stručně .. moc nestíhám.

transcendenceBezpečnostní situace:

  1. Pořád je potřeba se mít na pozoru před podvodnými e-maily.

Používejte zdravý rozum a uvědomte si, že žádná státní instituce, policie, finančák, banka, advokát apod. po vás nebudou žádat ani peníze ani žádné důvěrné údaje e-mailem, protože je to neprůkazné! Tyhle instituce vždy použijí doporučený dopis nebo datové schránky, aby mohly prokázat, že jste žádost obdrželi! Už jste snad někdy viděli e-mail se zeleným pruhem?

  1. Úplně mě vyděsila skutečnost, že Česká spořitelna zřejmě zrušila vlastní mailservery a teď používá hostované e-mailové řešení od Googlu. Tomu říkám „bdít nad daty klientů“ :-( Nevěříte? Koukněte na MX záznamy! Předpokládám, že v rámci úspor už spolupracují s Facebookem na možnosti automatického nahrávání bankovních výpisů na profil uživatele… To se to bude sdílet  a lajkovat!

Ostatní:

  1. Shlédnul jsem velkofilm „Transcendence“ s Johny Deppem a Rebeccou Hall v hlavních rolích. Nebudu „spoilerovat“, takže jen stručný komentář ;-) Je to docela sračka, z tématu se dalo vytěžit mnohem víc a příběh je hodně schématický. Taky mě štvalo americky typické naivní technické ztvárnění některých situací. Ale stojí to za podívání, nudit se nebudete. Když jsem o filmu přemýšlel ve sprše před spaním, došlo mi, že to, co zobrazuje, může být za dva roky úplná realita. Docela mě zamrazilo…
  2. Média jsou dnes plná toho, že se někomu údajně podařilo hacknout iCloud a získat nahaté fotky dosud cudných celebrit (vím, je to něco jako kulatý čtverec..). Vzhledem k nevelkému počtu fotek a dalším několika indiciím si myslím, že o žádný hack iCloudu nejde. Buď měly ony celebrity na iCloud fakt jednoduchá hesla a hacker je náhodou trefil (což není žádný hack), nebo fotky odchytil někde přes mnohem snadněji hacknutelnou Wi-Fi. A úplně nejpravděpodobnější je, že někdo prostě někde nechal ležet foťák, nezaheslovaný mobil nebo zapomněl SD kartu v počítači.

    Tak jako tak je potřeba dávat si bacha na cokoli, co umisťujete na internet (dobré jedinečné heslo podmínkou) a taky hlídat dnešní tablety, smartphony i počítače, aby náhodou něco na internet neumísťovaly samy – dělají to pro naše dobro velmi rády…

A to je pro dnešek vše …


Všechny rychlovky

Nejčtenější příspěvky

 

Filip Zubík

Filip Zubík