Stálé bezpečnostní varování

  1. Pořád je potřeba se mít na pozoru před podvodnými e-maily! Používejte zdravý rozum a uvědomte si, že žádná státní instituce, policie, finančák, banka, advokát apod. po vás nebudou žádat ani peníze ani žádné důvěrné údaje e-mailem, protože je to neprůkazné! Tyhle instituce vždy použijí doporučený dopis nebo datové schránky, aby mohly prokázat, že jste žádost obdrželi! Už jste snad někdy viděli e-mail se zeleným pruhem?
  1. Bacha na neprověřené flešky a další přenosná média. Pro padouchy je to skvělá možnost, jak infiltrovat váš počítač nebo celou firemní síť. Třeba takhle.
  2. Pokud se pohybujete na erotických webech, stahujete soubory pomocí torrentů nebo třeba z uloz.to, dělejte to raději na vyhrazeném počítači nebo ve virtuálu. Nebo alespoň v samostatném profilu. Všechny tyto stránky a servery jsou totiž domovem padouchů a pravděpodobnost, že se vám těmito aktivitami dostane do počítače nějaké svinstvo, se blíží jistotě. Nechci tyhle aktivity odsuzovat, zábava je důležitá věc :-) Ale rozhodně nepatří na pracovní počítač a už vůbec ne do firemní sítě!
  3. Překonejte svou zvědavost a ignorujte na Facebooku pozvání k účasti na hrách nebo k shlédnutí zajímavého videa. Ve většině případů je to podvrh a často dost nebezpečný!
  4. Používejte kvalitní hesla a pro každou službu zvolte jiné. Pokud vám to připadá složitéa myslíte si, že to nejde, zkuste tyhle tipy :-) Budete překvapení, jak je to jednoduché!
  5. Dávejte bacha, co váš smartphone, tablet nebo počítač ukládá na internet a kam konkrétně. Abyste se potom nedivili, jaké informace jsou o vás veřejně dostupné …