0

14.36: Pondělní rychlovky

 FAH rychlovky

A je po prázdninách :-(

Ne, že bych měl ve svém věku a při svém povolání nějaký nárok na prázdniny, ale… prostě jsem si je tak trochu udělal. Sice jsem skoro normálně chodil do práce, ale využil jsem toho, že se denní rytmus nemusel přizpůsobovat školnímu rytmu dcer a ty dva měsíce jsme s manželkou fungovali trochu chaoticky a bez pravidel a hlavně podle aktuální nálady. Především jsem se víc věnoval normálnímu životu a méně „ajtýčku“. Bylo to bezva a odstup od „nul a jedniček“ přinesl několik pro mě nečekaných výsledků:

  • Na vlastní kůži jsem poznal význam rčení „sladká nevědomost“. Bylo mi totiž mnohem lehčeji na duši, když jsem denně nesledoval aktuální dění v IT světě a v politice. Netrpěl jsem pocity, že mi vývoj IT utíká pod rukama a bují způsobem, se kterým nedokážu souhlasit. Neprožíval jsem každodenní peklo v diskusi sám se sebou, zda je lepší současný vývoj akceptovat a svézt se na jeho vlně nebo se řídit podle svého názoru a svědomí, i když to pro firmu nemusí být výhodné. Ty dva měsíce jsem si dopřál ten luxus, že jsem si hleděl svého, a to, co se děje okolo, jsem ignoroval. Bylo to fajn a mám pokušení v tom pokračovat … ale znám se, nevydržím to. Tak to asi nechám vždycky na prázdniny…
  • Udělal jsem kus práce vlastníma rukama a opravil si tak pošramocené kutilské sebevědomí. A možná trochu i svůj obraz v očích svých dcer ;-)
  • Upevnil jsem své přesvědčení, že v Česku máme fakt krásně a já nemám moc důvodů k výletům do zahraničí. Konečně jsem sám o sobě zjistil tu pravdu, žen nemám cestovatelského ducha a moje touha po novinkách a poznání je dokonale ukojena bouřlivým světem IT. Třeba se to věkem ještě změní, ale zatím vidím důvody k cestám do zahraničí ryze prakticky: na lyže a na jachtu, protože na tyhle koníčky v Česku nemáme ty správné podmínky.

A jak to bude s rychlovkama? Samozřejmě, že zase budou. Dnes se proberu tím, co se přes prázdniny událo a hned zítra to krátce shrnu.

Formu rychlovek trochu upravím:

  • Denně budu krátce informovat o aktuálních číhajících nebezpečích, aktivitách internetových padouchů a případně o naprosto zásadních novinkách z IT dění, protože tohle je tak jako tak součást mojí práce a není důvod se o to nepodělit.
  • Jednou až dvakrát týdně napíšu o všem z IT dění, co se dá kvalifikovat minimálně jako „opravdu zajímavé, šokující nebo třeskutě důležité“.
  • V nepravidelných intervalech spáchám nějakou monotématickou úvahu nebo analýzu – podle toho, co mě zrovna zaujme nebo čím se budu hlouběji zabývat.
  • Co nejdřív „se dokopu“ k tomu, abych souvisle sepsal úvahu na téma „proč považuji současný vývoj IT za nebezpečný a špatný“ … a už tím nebudu v článcích obtěžovat – pouze odkážu na tuto úvahu ;-)

Všechny rychlovky

Nejčtenější příspěvky

 

Filip Zubík

Filip Zubík