0

Češi: Koukáme do displejů skoro třetinu dne…

Společnost Kleiner Perkins Caufield & Byers zveřejnila studii internetových trendů pro rok 2014, ve které se zabývá přehledem zemí podle množství času, který jejich obyvatelé stráví u nějaké obrazovky nebo displeje.

Tabulka zobrazuje 30 zemí, které představují 70% světové populace. Ze třiceti států se Česku podařilo získat 12. místo. Výzkum proběhl mezi uživateli mobilu, televize, počítače nebo tabletu.

JM53889a_97KleinerPerkinsCaufieldByersinterne

Kolik, kolik, …?

Češi denně stráví sledováním obrazovek a displejů přes sedm hodin! To je skoro o hodinu a půl víc, než Italové nebo Francouzi (důvod si jistě každý domyslí).

A u čeho Češi tráví nejvíce času?

Jednoznačně u počítače, hned potom následuje mobil a až na třetí příčce je televize. V poměru s ostatními zeměmi tráví Češi hodně času i s tabletem, v tomto směru jsme tedy čtvrtí na světě.

Suma sumárum

S mobilem a na počítači tráví Češi dvě hodiny denně, na televizi koukáme o deset minut méně a s tabletem trávíme průměrně hodinu a deset minut. Co se týká evropských zemí, suverénně vedeme!

Počítače už nejsou in!

Ze studie vyplývá, že stále více uživatelů využívá internet přes mobilní zařízení. Mobily jsou totiž nejprodávanější elektronikou na světě a tablety se prodávají mnohem více než stolní počítače nebo notebooky.

Na surfování po internetu je PC stále nejlepším prostředníkem!

V květnu celosvětově představoval mobilní přístup na internet 25 %, například v Asii nebo Africe, se blíží až k hranici 40 %. Oproti tomu v Evropě uživatelé přistupují na internet přes mobilní zařízení jen v šestnácti procentech případů.

I v chatrči z hlíny a rákosu mají televizi

Studie odhalila i fakt, že televizi má doma 5,5 mld. lidí, což je neuvěřitelných 78 % světové populace, mobil potom 5,2 mld. lidí, což je 73 % populace. Třetí místo obsadily smartphony, které vlastní 1,6 mld. lidí a až čtvrté a páté jsou notebooky a stolní počítače. Plejádu elektronických zařízení zakončují tablety, které v rukou svírá asi necelá půlmiliarda populace.


Další články na téma smartphone

Nejčtenější příspěvky

 

Markéta Žilinská

Markéta Žilinská