0

14.27: Středeční rychlovky

rychlovky 5a small

  1. Ach jo, zase jsem byl příliš optimistický. Ve včerejších rychlovkách jsem doporučil applistům upgrade na iOS 7.1.2 a ejhle – dnes se ukázalo, že má nějakou chybku :-( Při jeho instalaci iPhone i iPad „vytuhne“ a pomůže jen restart (delší dobu současně podržet tlačítko „home“ a vypínací tlačítko). Po restartu vše najede korektně i s provedeným upgradem. Takže doporučení beru zpět, zatím to raději neinstalujte…
  2. O2 bude nabízet nové tarify, nazvané „Machine“. Jejich vznik je dán rozvojem internetu věcí a tedy i potřebou komunikace různých zařízení resp. strojů. Tarify jsou bez závazku, ten nejlevnější umožňuje pouze SMS komunikaci a stojí 20 korun/měsíc. Tarif s 1MB přenesených dat přijde na 46 kč/měsíc. K dispozici jsou i další tarify s větším limitem přenesených dat. Jak je vidět, i O2 už beze internet věcí vážně a snaží se přizpůsobit.
  3. Teď jedna trochu sportovní: Na právě probíhajícím MS ve fotbale v Brazílii se přihodila následující lapálie: Na internetu byla zveřejněna fotografie šéfa mezinárodního koordinačního centra federální policie Luize Cravo Dorea, stojícího před obrovskou obrazovkou. To by samo o sobě bylo docela normální, funkcionáři se rádi zviditelňují. Pikantní ovšem je, že na obrazovce za zády velkého policisty jsou kromě nezbytného loga šampionátu vidět i připojovací údaje (tj. SSID a heslo) k interní wifi síti :-) wifi
  4. Kina v Anglii zakázala Google glass skoro vzápětí po jejich uvedení. Obávali se, že diváci budou v průběhu sledování film pomocí brýlí natáčet a tak pořizovat pirátské kopie. Bylo to ale docela šlápnutí vedle a zbytečné gesto, protože Google glass vydrží při plném nabití natáčet max. 45 minut a navíc jsou na trhu mnohem šikovnější a levnější zařízení pro tenhle způsob „pirátění“.
  5. Včera jsem psal o masivním útoku hackerské skupiny DragonFly na energetické firmy západního světa. Dnes jsou toho plná už všechna média a hodně se píše o tom, že za vším stojí ruskou vládou placená skupina hackerů. Legrační je, že podle analýzy časů útoků jsou to normální úředníci, kteří chodí do práce od sedmi do čtyř :-)

Všechny rychlovky

Nejčtenější příspěvky

 

Filip Zubík

Filip Zubík