0

Až 50% e-mailů si může přečíst kdokoliv!

Je neuvěřitelné, že až polovina e-mailů, které cestují mezi účty na Gmailu a dalšími e-mailovými službami, není šifrovaná. Pravdou je, že u některých domén je jejich množství výrazně nižší. Např. podíl zašifrovaných zpráv posílaných mezi e-mailovými schránkami na Gmailu a Seznamu nedosahuje ani jednoho procenta. Pokud chcete znát přesná čísla, klikněte sem.

gmail-sifrovani-1

Na základě toho chce Google zvýšit podíl šifrovaných e-mailů, a proto se rozhodl vytvořit rozšíření pro prohlížeč Chrome.

Rozšíření End-to-End je založeno na šifrovacím algoritmu Pretty Good Privacy (PGP) a používá nově vyvinutou šifrovací knihovnu na bázi JavaScriptu. End-to-End umožňuje kromě šifrování zpráv pochopitelně i jejich dešifrování a podporuje také digitální podpisy.

end-to-end-1

Google sice zveřejnil zdrojový kód rozšíření, ale zároveň upozornil, že se zatím jedná o testovací alfa verzi a nenajdete ji tedy v Chrome Web Store. To dá rozum, že před ostrým nasazením se musí ještě vychytat případné nedostatky či chyby. Googlu tak pomůže internetová komunita. Hlavním cílem rozšíření je dosáhnout takové úrovně, aby bylo možné šifrovat e-maily v prohlížeči bez ohledu na poskytovatele e-mailové schránky.


Další články na téma Google

Nejčtenější příspěvky

 

Markéta Žilinská

Markéta Žilinská