- Oblíbená a veřejností zbožňovaná americká tajná služba CIA si založila účet na twitteru a taky facebookový profil. Myslím, že je to proto, že už nezvládali telefonicky komunikovat s tou obrovskou a stále rostoucí masou fanoušků – tak přešli na sociální sítě
Ale teď vážně: je jasné, že CIA není žádná lidumilná organizace a že její přítomnost na sociálních sítích jim dává jen další zbraň do ruky – a tou je možnost velmi rychle, efektivně a levně šířit informace resp. dezinformace. Důkazem stádnosti lidstva budiž fakt, že twitterový účet @CIA během 50 minut po jeho zřízení sledovalo už 50 000 lidí (50 000 followers in first 50 minutes) a po 24 hodinách už 430 000! Takže záměr jim vyšel asi perfektně. Pokud rádi věříte, že svět funguje tak, jak se píše v tisku, uvedu ještě oficiální vyjádření: „CIA se chce více otevřít americké veřejnosti a už se těší, jak bude sdílet své odtajněné informace“.
- Intel resp. aliance A4WP (Alliance for wireless power), přišla se zajímavým figlem, jak realizovat bezdrátové napájení. To je vlastně to poslední, co ještě chybí ke kompletně bezdrátové budoucnosti. Technologii pojmenovali „Rezence“ a funguje na principu magnetické rezonance (opravdu NE indukce). Je to vlastně „takový bazmek“, který se přimontuje pod desku stolu a skrz tuto desku potom bezdrátově napájí různá zařízení, umístěna na stole. Prý to funguje přes až 5 cm dřeva. Onen „bazmek“ pod stolem je samozřejmě připojený normální šňůrou do zásuvky. Nápad je to šikovný, hlavně pro různá dočasná pracoviště, která by tak nemusela být ošklivě zadrátovaná. Druhou stranou mince je skutečnost, že kvůli bezdrátovému pohodlí máme kolem sebe stále více různých vysílačů, které to do nás perou hlava nehlava. Mimochodem – taky máte dojem, že v poslední době nějak utichly výzkumy o případně škodlivosti signálů, vysílaných zařízeními v našem okolí? Že by kvalitní lobbing?
- Šušká se, že Apple v říjnu uvede svou variantu chytrých hodinek. Apple se poslední době dost orientuje na zdravotní aplikace a nakoupil i různé vědce, kteří se zabývají bezdrátovým měřením různých zdravotních „parametrů“. Troufám si tedy odhadnout, že nové hodinky budou vybaveny docela přelomovými zdravotními senzory. Na tuhle jablečnou novinku se opravdu dost těším. V kategorii wearables, kam chytré hodinky bezpochyby patří, je to jedna z mála věcí, která mi dává smysl
- O chybě HeartBleed v široce používané šifrovací knihovně OpenSSL jsme už psali. Protože knihovnu OpenSSL využívá mnoho světových výrobců HW i SW, stala se celkem očekávatelná věc: Našlo se hodně sponzorů, kteří zaplatili velký audit této knihovny. A dopadlo to docela blbě: Našly se další chyby, většinou naštěstí ve starších verzích. Takže používání nejnovějších verzí OpenSSL a průběžná aktualizace řešení, používajících tuto knihovnu, je prostě nutností.