0

Společnost Sony končí…

… s výrobou počítačů Vaio. Dlouho ale nebyl známý termín, ke kterému se tak stane. Nyní už ho víme – bude to k prvnímu letnímu měsíci.

Počítače a notebooky se značkou Vaio si budete moct pořizovat i nadále, ale výrobcem už nebude Sony. Počítačovou divizi Vaio odprodává firma investičnímu fondu Japan Industrial Partners, který pro ni vytvoří novou společnost. Sony si nechá alespoň pětiprocentní podíl.

K 1. červnu by měl být přechod pod novou firmu VAIO Corporation, která se bude zaměřovat především na japonský trh, dokončen. Sony se bude dál starat o stávající zákazníky po celém světě.

Firma Sony učinila tento krok, protože se chce nadále soustředit na mobilní zařízení, jako jsou telefony a tablety. Potřebuje totiž (stejně jako ostatní firmy) více šetřit a počítačová divize těžko odolávala tlaku konkurence a poklesu trhu.

Sony chystá do konce roku změnu strategie v televizním byznysu. Chce se, i kvůli korejské konkurenci, zaměřit na dražší přístroje. Firma tak po prvním červnu bude nadále vyrábět televize, konzole, audiozařízení, fotoaparáty a kamery.


Další články na téma IT-business

Nejčtenější příspěvky

 

Markéta Žilinská

Markéta Žilinská