0

Nákupní horečka stále neklesá, aneb ulov co nejlepší firmu

Ve vzduchu se nesou poslední dobou nákupy firem, a tak ani společnost Apple nechce stát v koutě. Chystá se koupit firmu Beats Electronics, výrobce sluchátek pojmenovaných podle rapera Dr. Dre. Tenhle nákup vyjde zhruba na 3,2 miliardy dolarů, což dělá asi 63 miliard korun.

A co že bude Apple s kalifornským výrobcem sluchátek dělat? Docela logicky se nabízí zařazení nových sluchátek mezi oficiální příslušenství. Nejsem si ale úplně jistá, že Apple dělá dobře, protože před časem se touto cestou zkusilo vydat HTC, které dříve získalo majoritní podíl v Beats Electronics a svým zákazníkům nabídlo speciální edice svých telefonů se slavnými sluchátky. K onomu bombastickému zvýšení prodeje to ale nevedlo, HTC na tom spíše prodělalo a části podílu v Beats se už raději zbavilo.

Jenomže ono asi až tak o sluchátka nejde. Společnost Beats Electronics totiž letos spustila službu pro streamování a sdílení hudby Beatsmusic.com, která by se Applu hodila. Ačkoli má iTunes a v něm iTunes Radio, hotový přímý konkurent jako Spotify, Rdia, Deezer, atd. pěkně pod vlastní střechou by se samozřejmě taky hodil.

Firmy Beats Electronics a Apple tak trochu spojuje marketing, obě ho totiž umí velice dobře. Ačkoli sluchátka Beats by Dr. Dre se nemusí kvůli přehnanému důrazu na basovou složku zvuku líbit každému, mezi veřejností jsou i přes svou vyšší cenu oblíbena a mít „béčka“ na uších je skoro módní záležitost.


Další články na téma apple

Nejčtenější příspěvky

 

Markéta Žilinská

Markéta Žilinská