0

Google glass – opravdu dobře vymyšlený business

Před nedávnem jsem psal o geniálním marketingu, který Google zvolil pro prodej Google Glass. A že na to jde tahle firma opravdu dobře, dokázal aktuálně tým technických zvědavců, seskupených kolem serveru Teardown.com. Členům týmu to nedalo a podívali se brýlím od Googlu „na vnitřnosti“. Jedny Google Glass obětovali a rozebrali.  Cílem operace bylo identifikovat každou použitou součástku, aby tak odhadli jejich výrobní cenu. Jaký odhadujete výsledek?

Technici dospěli k závěru, že výrobní cena Google Glass se pohybuje někde kolem 80 dolarů.

Google brýle prodává, jak jsem už zmínil v předešlém článku, za 1500 dolarů. Z rozdílu výrobní a prodejní ceny je zřejmé, že zisk z prodeje může pokrýt značnou část nákladů, které Google dosud do brýlí investoval. Náklady na výzkum, vývoj software, ladění a testování jsou jistě nemalé – Google Glass jsou přeci jen revoluční produkt, první svého druhu.

Je tedy vidět, že Google to obchodně opravdu umí. Zatímco většina jiných firem „utopí“ hromadu peněz ve vývoji, než konečně přijde na trh s finálním výrobkem, dokáže Google vydělávat už na vývojových verzích. Kdo umí, umí …

Technické podrobnosti v angličtině o operování Google Glass


Další články o Googlu

Nejčtenější příspěvky

Filip Zubík

Filip Zubík