0

14.26: Pondělní rychlovky

  1. Přehled blesků v reálném čase ukazuje tahle stránka – a to na celém světě! Je to krásná ukázka využití celosvětového sběru dat ze senzorů a jejich zpracování. Rozhodně to má pro lidstvo větší praktický význam, než centralizovaný sběr dat  v rámci tolik omílaného internetu věcí – protože tam je hlavním přínosem získání prostředků pro přesné cílení reklamy a celkově ovlivňování našich životů – viz. poslední odstavec dnešních rychlovek :-(
  2. Sněmovnou prošel zákon o kybernetické bezpečnosti. Co to konkrétně bude znamenat, na to si budeme muset ještě chvíli počkat. Zatím si zájemci mohou pročíst zasvěcený rozbor průchodu zákona sněmovnou, který podrobně sepsal Jiří Peterka na serveru Lupa.cz.
  3. Pozdě, ale přece – tak by se dal charakterizovat příchod služby „Filmy Google Play“ na český trh. O co se jedná? Je to standardní online „půjčovna filmů“, jakou už v Česku dávno provozuje např. Voyo, TopFun a také Apple (iTunes). Filmy je možné si buď vypůjčit nebo rovnou koupit. První dojmy jsou však trochu  rozpačité: zatím chybí seriály, většina filmů je k dispozici pouze s titulky, přestože k nim existuje dabing, a také cena je občas tochu „mimo“. Třeba je to ale jen začátek a Google dotáhne i tuhle službu k dokonalosti.
  4. Vypadá to, že na podzim Apple opravdu uvede své chytré hodinky. Dlouhé vyčkávání a „očichávání trhu“ dává tušit, že půjde přeci jen o revoluční přístroj. Šušká se, že hodinky by měly mít až 10 senzorů pro měření různých veličin, jako je tělesná teplota, tep, tlak atd…. Rozhodně jsem na to zvědavý!
  5. Tak je to oficiální! Vodafone, O2 a T-mobile jednají o společném sdílení sítí – viz. tisková zpráva. Takže je jasné, kterou z cest, naznačených v posledním bodě jedněch starších rychlovek, se Vodafone hodlá ubírat :-)
  6. Google to s intervencí do našich domovů bere hopem. Poté, co koupil firmu NEST -viz. zmínka v příspěvku o internetu věcí – teď za 555 milionů dolarů koupil firmu DropCam. A jaké produkty DropCam vyrábí? Asi vás trochu zamrazí: Jsou to malé kamerky, které uživatelům umožňují sledování jejich domovů. Jistě už nikoho nepřekvapí, že nahrávky jsou centrálně ukládány do cloudu …. Podívejte se sami na web výrobce.

Všechny rychlovky

Nejčtenější příspěvky

 

Filip Zubík

Filip Zubík