0

Google vykazuje nižší čtvrtletní zisk! Vyplatí se zařídit si reklamu!

Máte-li chuť nahlédnout do statistiky a zajímavých čísel společnosti Google, pak rozhodně pokračujte ve čtení tohoto článku. V prvním čtvrtletí vzrostl zisk o tři procenta na 3,45 miliardy dolarů, což je asi 68,6 miliardy korun. Výsledky, ale i přes nárůst zisku nejsou příznivé kvůli poklesu cen za reklamu, růstu výdajů za nové zaměstnance a investicím do odvážných myšlenek.

Bez mimořádných položek zisk firmy na akcii činil 6,27 dolaru. Příjmy se zvedly téměř o jednu pětinu na 15,4 miliardy dolarů. Po odečtení provizí za reklamu to bylo 12,2 miliardy dolarů a o zhruba 200 milionů zaostávají za očekáváním.

Mezi spotřebiteli stále více narůstá zájem o připojení k internetu prostřednictvím mobilních zařízení, tedy smartfonů a tabletů. To má ale negativní dopad na příjmy Googlu z reklamy. Kvůli menšímu displayi je reklama levnější než u osobních počítačů a notebooků. Průměrná cena za reklamu (za kliknutí) firmy se snížila o devět procent a nižší byla již desáté čtvrtletí za sebou.

Možná to nevíte, ale Motorola Mobility, kterou Google prodává čínské společnosti Lenovo za 2,9 miliardy dolarů, měla taktéž horší období. Motorola ve čtvrtletí zaznamenala ztrátu skoro 200 mil. dolarů. Divize vykázala zisk naposledy před téměř dvěma lety, kdy ji Google koupil za 12,4 miliardy dolarů.

Markéta Žilinská

Markéta Žilinská