0

„Boj o nebe“ už asi začal

Nedávno jsem psal o zřejmé přípravě firmy Facebook na vytvoření globální internetové sítě. Ve zprávě mj. píšu: “dost bych se divil, kdyby si z tohoto koláče nechtěl ukousnout i Google“ - a vypadá to, že jsem se nespletl ;-)

Magazín Forbes včera informoval o tom, že Google koupil společnost Titan Aerospace, která se zabývá vývojem a výrobou dronů, tj. bezpilotních letadel. Částka, kterou Google zaplatil, není známá, ale bude hodně vysoká (tipnu si 20 mld. USD). O koupi Titan Aerospace byl totiž hodně velký boj (i Facebook je chtěl snad koupit) a některé zdroje tvrdí, že Google byl ochoten přeplatit jakéhokoli konkurenta.

Hodí se ještě vědět, že Google má k nově získaným dronům v rukávu ještě svůj vlastní projekt stratosférických balónů pro šíření internetu, nazvaný Loon.

Suma sumárum – i Google už má dost technologií pro to, aby globální internetovou síť vybudoval, a o dostatku prostředků nemusíme pochybovat. Takže to v tomhle „byznysu“ bude asi pěkná řež, což je dobře, protože vítězem budeme my, uživatelé :-)

 

 

Filip Zubík

Filip Zubík