0

Už nás budou špehovat i v prostředcích hromadné dopravy?

Společnost Axis představila novou řadu kompaktních, odolných kamer HD IP. Ta je určena pro prostředky hromadné dopravy (autobusy, metro, tramvaje, trolejbusy apod.) a provozovatelé by tak mohli pomocí ní například výrazně zvýšit bezpečnost přepravovaných osob včetně různých násilných incidentů.

kamera

Řada P39-R je údajně velmi odolná vůči vandalům, ale i proti prachu, vodě, vibracím, otřesům, nárazům a výkyvům teplot. Také nabízí funkci aktivního tampering alarmu, která detekuje případy napadení, například zablokování výhledu či zastříkání sprejem.
Kamery jsou speciálně upraveny, aby byly schopné rychle reagovat na změny úrovně osvětlení a dokázaly zachovat vysokou kvalitu obrazu. Funkce progresivního skenu, kterou jsou kamery vybaveny, umožňuje zobrazovat pohybující se objekty neporušeně. Mód „Trafic Light“ umožní lépe rozpoznávat barvy semaforů ve velmi tmavých scénách.
Aby bylo dosaženo požadovaného úhlu záběru, je třeba použít dodaný nástroj, který umožňuje nasměrovat a otáčet kuličku s objektivem a obrazovým snímačem. Tento nástroj je možné také použít k výměně a zaostření čočky, když je zapotřebí objektiv s jiným úhlem záběru. Kamery disponují i počitadlem pixelů, které slouží k ověření, zda rozlišení daného objektu splňuje konkrétní kritéria.
Cena kamer se pohybuje od 10 do 14 tisíc Kč.
A tak si říkám, že to šmírování a špehování někdy není úplně na škodu.


Další příspěvky na téma špehování

Nejčtenější příspěvky

Markéta Žilinská

Markéta Žilinská