0

Inteligentní auta od Google už najela přes milion kilometrů!

Google se před pár hodinami vytáhl, že jeho autonomní vozy najely už 700 000 mil, což je 1 126 541 km. S každou další ujetou mílí se inteligence aut zlepšuje. Auta ve svém okolí sledují stovky různých objektů najednou (což by sám člověk nedokázal) a dokáží na ně taky včas reagovat.

Google tvrdí, že auto dokáže zareagovat na chodce, kteří přebíhají silnici na nevyznačeném místě. Umí sledovat cyklisty a rozumí jejich gestům, pokud chtějí odbočit. Problém jim nedělají ani zaparkovaná auta a dodávky, které stojí v cestě. Auto pochopí také člověka, který na křižovatce řídí dopravu.

Google zveřejnil efektní ukázku toho, co všechno auto při jízdě vidí. Jak rozpoznává další pohybující se objekty, jak vnímá všechny značky i dopravní kužely, omezující provoz, nebo zmíněného nevyzpytatelného cyklistu.

Společnost ale zároveň přiznává, že auta ještě nejsou úplně připravená jezdit sama za všech podmínek. Ještě podle Google zbývá vyřešit několik problémů, které však neupřesnil. Auta ještě budou muset chvíli trénovat v dalších ulicích Mountain View, než budou připravena vyrazit do dalších měst.

Další články na téma Google

Markéta Žilinská

Markéta Žilinská